ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամայիս Գրիգորյանը հրաման է ստորագրել ՀՀ տարածքում սիրողական որսի թույլտվության վերաբերյալ
Ղեկավարվելով «Որսի և որսորդական տնտեսության վարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 8-րդ հոդվածի 8-րդ կետով և հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի 2016 թվականի օգոստոսի 5-ի N2459-95 գրությամբ ներկայացված առաջարկությունները՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամայիս Գրիգորյանը 2016 թ. օգոստոսի 17-ին ստորագրել է հրաման Հայաստանի Հանրապետության տարածքում (բացառությամբ բնության հատուկ պահպանվող տարածքներից) սիրողական որսի թույլտվության վերաբերյալ: Հրաման

Министр охраны природы подписал приказ о разрешении любительской охоты на территории республики Армения
Руководствуясь 8-ым пунктом, 8-ой статьи закона республики Армения “Об охоте и ведении охотничьего хозяйства” и учитывая предложения представленные письмом N2459-95  от 5-го августа 2016г. научным центром зоологии и гидроэкологии Национальной академии наук Республики Армения, министр охраны природы Арамаис Григорян 17-го августа 2016г. подписал приказ (за исключением особо охраняемых природных территорий) о разрешении любительской охоты. Приказ (арм.версия)