<<Դիլիջան>> ազգային պարկ>> ՊՈԱԿ-ի պահպանության բաժնի աշխատակիցների կողմից բացահայտվել են ապօրինի ծառահատման նոր դեպքեր
Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում ""Դիլիջան" ազգային պարկ" ՊՈԱԿ-ի պահպանության բաժնի աշխատակիցների կողմից հայտնաբերվել և արձանագրվել են անտառխախտման մի շարք դեպքեր ազգային պարկի տարբեր մասնաճյուղերի պահաբաժիններում: Մասնավորապես` "Հաղարծին տեղամաս" մասնաճյուղի թիվ 4 պահաբաժնում արձանագրվել է 12, "Դիլիջան տեղամաս" մասնաճյուղի թիվ 10 պահաբաժնում` 2 և "Շամախյան տեղամաս" մասնաճյուղի թիվ 1 պահաբաժնում` 7 ծառի ապօրինի հատումներ: Կազմված անտառխախտման արձանագրությունները ուղարկվել են ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի բնապահպանական պետական տեսչության Տավուշի տարածքային բաժին:

Сотрудниками отдела охраны ГНКО “Национальный парк “Дилижан” были обнаружены и зарегистрированы новые случаи лесонарушений
В прошлом месяце, сотрудниками отдела охраны ГНКО “Национальный парк “Дилижан”обнаружены и зафиксированы случаи лесонарушений в различных районах национального парка. В частности, на 4-ом разделе филиала “Участок Агарцин” зафиксированы 12, на 10 разделе филиала “Участок Дилижан”-2 и в разделе N1 филиала “Участок Шамахян” 7 случаев незаконных вырубок деревьев. Составленные протоколы о нарушениях переданы Тавушскому территориальному отделу природоохранной государственной инспекции аппарата министерства охраны природы.