2021 թվականի մարտից «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան 20-70.000 դրամով։ Անտառապահների և անտառապետերի աշխատավարձերը կբարձրանան 20.000 դրամով։
Նման որոշումը հնարավոր է դարձել՝
Ծախսերի օպտիմալացման և խնայողությունների ավելացման շնորհիվ
Ստվերային շրջանառության և ապօրինի ծառահատումների դեմ պայքարի արդյունքում գոյացած միջոցների և սեփական եկամուտների ավելացման շնորհիվ
«Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի նոր ղեկավարության ճիշտ կառավարման և ջանքերի շնորհիվ ձեռնարկատիրական գործունեության արդյունավետ կազմակերպման և վերահսկողություն սահմանելու արդյունքում
Շրջակա միջավայրի նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանը բազմիցս է նշել, որ անտառային ոլորտում նախատեսված շրջադարձային բարեփոխումների ու իրականացվող քայլերի վերջնանպատակը՝ հուսալի անտառպահպանություն և գրագետ անտառկառավարման նոր մոդելի կայացումն ու զարգացումն է։

From March 2021, the wages  of the workers of "ArmForest" SNCO will be raised by 20-70.000 AMD. The wages of foresters and  forester managers will be raised by 20.000 AMD.
Similar decree has become possible, by dint of cost optimization and increased savings, as a result of the shadow turnover, the financial resources generated while combating illegal cutting of trees, and the increase in own-source revenues.
Due to the productive management and  efforts of the new administration of "ArmForest" SNCO, organizing efficient entrepreneurial activity and defining supervision.
The Minister of Environment Romanos Petrosyan has repeatedly stated that the ultimate goal of the envisaged reforms and steps assumed in the forestry sector is the establishment and development of a news model for reliable forest protection and literate forest management.