«Հիդրոօերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն Ազիզյանը, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշմամբ, 2021թ. փետրվարի 4-ին նշանակվել է Համաշխարհային օդերևութաբանական կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ։
Համաշխարհային օդերևութաբանական կազմակերպությունը ՄԱԿ-ի մասնագիտացված կառույց է, որը զբաղվում է եղանակի, կլիմայի, ջրի և շրջակա  միջավայրի հարակից ոլորտների խնդիրներով։
Կազմակերպությանն անդամակցում են 187 պետություններ, իսկ ՀՀ-ն անդամակցում է ՀՕԿ-ին 1992թ. հոկտեմբերի 16-ից։
2020թ. Հայաստանը դարձել է ՀՕԿ երկու տեխնիկական հանձնաժողովների անդամ.
Դիտարկումների, ենթակառուցվածքների և տեղեկատվական համակարգերի հանձնաժողով
Եղանակի, կլիմայի, ջրի և հարակից շրջակա միջավայրի ոլորտներում ծառայությունների և կիրառությունների հանձնաժողով:

By the decree of the Government of the Republic of Armenia, on February 4 2021, Acting Director of "Hydrometeorology and Monitoring Center" SNCO Levon Azizyan was appointed Permanent Representative of the Republic of Armenia to the World Meteorological Organization.
The World Meteorological Organization is a specialized agency of the United Nations, which deals with the problems concerning weather, climate, water and the environment.
187 states are members of the Organization, and Armenia has become a member of the WMO since October 16 1992.
Armenia became a member of two technical commissions of the WMO in 2020:
The Commission for Observation, Infrastructure and Information Systems (Infrastructure Commission)
The Commission for Weather, Climate, Water and Related Environmental Services and Applications (Services Commission)