<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, Ձեր լիազորությունների շրջանակներում խնդրում եմ 2019թ. մայիսի 22-ին ժամը 12:30-ին Սիսիանի քաղաքապետարանում տեղի կունենան <<Էյ Թի Էմ Էս Սոլյուշնս>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Քոնտուր Գլոբալ Հիդրո Կասկադ ՓԲԸ-ի Սպանդարյան և Շամբ ՀԷԿ-երի տարածքներում վտանգավոր թափոնների պահեստավորման տարածքների կազմակերպման>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում, հասցե` ք.Երևան Բուզանդի 1/3, հեռ. ( 011) 22-02-18):

Состоятся общественные слушания по организации территорий хранения опасных отходов на территориях Спандарянской и Шамбской ГЭС
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 22-го мая 2019г. в 12:30 в мэрии Сисиана состоятся общественные слушания представленной ООО «Эй Ти Эм Эс Солюшенс» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду <<организации территорий хранения опасных отходов на территориях Спандарянской и Шамбской ГЭС>> ЗАО «Контур Глобал Гидро Каскад» .