<<Շիրառ>> ՍՊԸ Օշական համայնքում նախատեսվող 5 և 6 թռչնանոցների կառուման նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2017թ. դեկտեմբերի 13-ին ժամը 12:00-ին ՀՀ Արագածոտնի մարզի Օշականի գյուղապետարանում տեղի կունենա <<Շիրառ>> ՍՊԸ Օշական համայնքում նախատեսվող 5 և 6 թռչնանոցների կառուման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ, ք. Երևան Կոմիտաս 29 հասցեում, ՀՀ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում՝ www.mnp.am, հեռ. 010221568, 010220218:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid for the construction of 5 and 6 poultry farms of “Shirar” LLC projected in Oshakan community
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 13, at 12:00 public reviews will be held in Oshakan community administration, Aragacotn Region, over the pre-assessment bid for the construction of 5 and 6 poultry farms of “Shirar” LLC projected in Oshakan community (Public Review II). The project documents can be found in the RA “Nature Protection Expertise” CJSC (Yerevan, 29 Komitas), the RA Ministry of Nature Protection official website (www.mnp.am), (tel. 22-15-68, 22-02-18).