Հայտարարություն անհետաձգելի հարցերի պարզաբանման հետ կապված
Ելնելով «Կորոնավիրուս (COVID-19)»-ի տարածման դեմ իրականացվող միջոցառումներից և գործող արտակարգ դրության պայմաններից, շրջակա միջավայրի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մթնոլորտ արտնետումների և օզոնային շերտը քայքայող նյութերի առաքման թույլտվությունների հետ կապված անհետաձգելի հարցերի դեպքում կարող եք դիմել  հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +374 96 095128, էլեկտրոնային հասցե saroyan@env.am (պատասխանատու Հասմիկ Սարոյան)։
Թափոնների կառավարման և թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի պրեկուրսորներ չհամարվող թունավոր նյութերի ներմուծման հետ կապված կարող եք զանգահարել +374 93 626682 հեռախոսահամարով (պատասխանատու Արամ Սայադյան):

Объявление в связи с разъяснением неотложных вопросов
Исходя из мероприятий против распространения "коронавирус (COVID-19)" и условий действующего чрезвычайного положения, Министерство окружающей среды сообщает, что в случае неотложных вопросах, связанных с выбросами в атмосферу и разрешениями на вещества, разрушающие озоновый слой, вы можете обратиться по телефону + 374 96 095128, электронная почта saroyan@env.am (ответственная Асмик Сароян).
В связи с управлением отходами и импортом ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ вы можете позвонить по телефону + 374 93 626682 (ответственный Арам Саядян).