ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի ջրային ռեսուրսների կառավարման գործակալության կողմից ՀՀ ջրային օրենսգրքի և կառավարության 07.03.2003թ. N217–Ն և N218-Ն որոշումների պահանջների համաձայն մշակվում է <<Կենտրոն-Կանաչապատում>> ՓԲԸ-ի կողմից Երևան քաղաքի Կենտրոն համայնքի վարչական տարածքում 0.75 հա հողատարածքի ոռոգման նպատակով ստորերկրյա ջրային ռեսուրսից 1.5 լ/վ ջրաքանակով ջրառի ջրօգտագործման թույլտվության նախագիծը:
Ծանուցմամբ ներկայացրած փաստաթղթի նախագծի նախնական տարբերակի վերաբերյալ դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու դեպքում փաստաթղթի քննարկումը տեղի կունենա 2018 թվականի մայիսի 29-ին, ժամը 16:00 ին, Կառավարական 3-րդ տուն, 5-րդ հարկ, 541 սենյակ:

Разрабатывается проект разрешения на водопользование ЗАО «Кентрон-Каначапатум», из природного источника в объёме 1.5 л/сек для орошения 7.5 гектаров земли на административном территории общины Центра города Ереван
В соответствии с требованиями водного кодекса РА и постановлений Правительства от 07.03.03г.  N217-Ն  и 218-Ն Агентством по управлению водными ресурсами аппарата Министерства охраны природы разрабатывается проект разрешения на водопользование ЗАО «Кентрон-Каначапатум», из природного источника в объёме 1.5 л/сек для орошения 7.5 гектаров земли на административном территории общины Центра города Ереван.
Обсуждения по поступившим замечаниям  и предложениям  по проекту предварительной версии документа будут проведены 29-го мая  2018г. в 16:00 в  541-ой комнате, 5-го этажа Дома Правительства 3.